QOTA

آیا ازدواج با حکم دادگاه بدون اجازه پدر امکان پذیر است؟

ممکن است دختری خواهان ازدواج با شخصی باشد اما پدر او به هر علت اجازه ازدواج را به وی ندهد. در این موارد دختر می‌تواند با مراجعه به دادگاه اجازه ازدواج خود با دیگری را تحت …

صحت عقد مشروط است به اذن و رضایت او، و بدون رضایت او عقد ازدواج استوار نخواهد شد. … ازدواج دختر در صورت مخالفت پدر به چه صورتی در قانون امکان پذیر است … دیگری مطرح است که آیا علاوه بر اذن دختر، اجازه ولی شرعی یعنی پدر و جد پدری نیز برای … حکم موضوع این ماده در قانون مدنی قبل از اصلاحیه سال ۱۳۷۰ وجود نداشت ولی با توجه به …

آیا می‌دانید درصورتی که دختر بی اجازه، ولی ازدواج کند، تکلیف عقد او چیست؟ … قانون مدنی ایران، دختری که بالغ وعاقل است، برای ازدواج باید اجازه “ولی” یعنی پدر یا … بدون رضایت او عقد کنند با این حال در این موارد دختر باید از دادگاه اجازه بگیرد. … به او امکان‌پذیر نباشد، در این مورد هم اجازه پدر به خودی خود منتفی می‌شود.

البته اگر بدون اجازه عقد کرده‌ باشند و پدر بعد از اطلاع با آن مخالفت نکند و … مکارم شیرازی: دختر باید در صورت امکان به شکلى رضایت پدر را جلب کند، ….. نمیاد مخالفت کنه ایا دادگاه حکم رشد جهت ازدواج بااین دلایل را به این دختر میده؟

هرگاه پدر یا جد پدری بدون علت موجه از دادن اجازه مضایقه کند اجازه او ساقط می‌گردد در این صورت دختر می‌تواند با معرفی کامل مردی که می‌خواهد با او ازدواج به دادگاه و اخذ اجازه … و یا آیا دختری که در اثر زنا بکارتش را از دست‌داده است هنوز باکره به حساب می‌آید؟ … با صدور حکمی اجازه ثبت ازدواج دختر را صادر کرده و دختر می‌تواند با اجازه دادگاه، به …

در برخی موارد ممکن است پدر بدون دلیل محکمه پسند و منطقی با ازدواج … عین حال در شرایطی امکان ازدواج از طریق حکم دادگاه را تسهیل می‌کند، ارتباطی با …

بله چنین فرضی امکان پذیر است.میتوانید با مراجعه به قسمت رایانه مجتمع های قضایی خانواده در خصوص اینکه بطرفیت جنابعالی دعوایی مطرح شده یا …

بله امکان اقدام قضایی در این خصوص وجود دارد و از طریق طرح دعوی در دادگاه و معرفی همسر مورد نظر خود امکانپذیر است. اطلاع از جزئیات آن مستلزم مشاوره …

حتما باید به دادگاه مراجعه و با ارجاع به پزشکی قانونی و اخذ گواهی عدم بکارت حکمی برای ارائه به محضر دریافت کنید.در غیر این صورت محضر برای …

ازدواج بین ۱۵ تا ۱۸ سال منوط به اجازه والدین و حکم دادگاه بود. … اما زیر این سن نیز با مجوز و اذن پدر اجازه ازدواج داده می‌شود. … برداشت برخی قضات از این ماده که معتقدند شوهر بدون مراجعه به دادگاه، رأسا می‌تواند مانع اشتغال همسر شود … همسرش اقدام نماید، می‌گوید که در متن ماده قطعیت حکم دادگاه برای منع اشتغال زن شرط شده است.

بله ایشان میتوانند با مراجعه به دادگاه برای گرفتن حکم رشد اقدام نمایند. مستحضر باشید دختر برای ازدواج اول حتما نیاز به اذن پدر خواهد داشت. لذا دختر …

البته اگر بدون اجازه عقد کرده‌ باشند و پدر بعد از اطلاع با آن مخالفت نکند و … مکارم شیرازی: دختر باید در صورت امکان به شکلى رضایت پدر را جلب کند، در غیر … را تشخیص می‌دهد چنانچه باکره باشد، احتیاط آن است که با اجازه پدر یا جد پدری ازدواج … همچنین بنابر احتیاط واجب دخترى که باکره نیست نیز همین حکم را دارد.

آیا طلاق توافقی در دوران عقد نیاز به اجازه پدر زوجه دارد؟ صفحه اصلی … جد پدری است؟ همانطور که در ماده ۱۰۴۳ قانون مدنی اشاره شد عقد نکاح دختر باکره با اذن پدر می باشد.

قانون اجازه ازدواج دختر صرفا مربوط به پدر و جد پدری است بنابراین اگر آنها در … با او ازدواج نماید و شرایط نکاح و مهری که بین آنها قرار داده شده است پس از اخذ اجازه از … آیا باز هم این دختر که باکره نیست ولی ازدواج نکرده نیازمند اجازه پدر و یا جد پدری است؟ … خواسته, صدور حکم اجازه ازدواج به دلیل مخالفت بدون دلیل موجه پدر.

سن قانونیِ ازدواج در ایران ۱۳ سال برای دختران و ۱۵ سال برای پسران است. … سال قمری در دختران و ۱۵ سال قمری در پسران) توسط ولی کودک (پدر و جد پدری) انجام می‌شود. … را با رعایت سه شرط امکان‌پذیر کرده‌است: اجازه ولی، رعایت مصلحت و تشخیص دادگاه صالح. … اما ماده ۶۴۶ قانون مجازات اسلامی برای ازدواج بدون اجازه ولی کودک مجازات شش ماه تا دو …

ازدواج دختر باكره بدون اذن پدر انجام گرفته است ،نظر مبارك در مورد … آيا دادگاه مي تواند با استناد به فتواي حضرت امام كه اجازهٔ پدر را شرط مي دانند حكم به عدم صحت عقد كند؟ ….. مسالهٔ ديگر ازدواج با معلول است،آيا بدون اجازهٔ پدر امكان پذير است يا نه؟

… بین آنها قرار داده شده است پس از اخذ اجازه از دادگاه مدنی خاص به دفتر ازدواج مراجعه و …

وی با اشاره به این‌که از همان سال امکان ازدواج زودتر از آن سن با اجازه دادگاه … شعبانی تصریح کرد: سئوال این است آیا کمتر از این سنین ازدواج شدنی است؟ … برای دختران و کمتر 16 سال برای پسران به هیچ وجه امکانپذیر نیست و ممنوعیت دارد. … و ثبت نکاح را الزامی کرده است و سردفترانی که بدون رعایت قانون، نکاح دائم را …

سوال : آيا ازدواج موقت با دختر باكره بدون اجازه ی ولى او و با عدم دخول چه از قبل يا … است آيا كسى كه خود را شيعه مى‏ داند، حق دارد اين ازدواج را انكار كند يا حكم به بطلان آن بدهد؟ … پدر و نیز شرایط خاص مذهبی و سیاسی او، بعید است ادعای دختر در دادگاه صالحه راه … جدی می رود)، آیا ازدواج دائم یا موقت دختر بدون اذن ولی امکان پذیر خواهد بود یا خیر؟

ازدواج دختر بدون اجازه پدر از جمله احکامی است که باید لازم است راجع به آن … کلیه سؤالات حقوقی خود درباره حکم ازدواج دختر بدون اجازه پدر و یا جد پدری … به دادگاه مراجعه کرده و برای ازدواج با شخص هم کفو و شایسته اجازه دادگاه را بگیرد. … زمانی که پدر صلاحیت تصمیم گیری برای دختر را نداشته باشد، امکان پذیر است. … آیا عقد باطل است؟

ايي كه دادگاه خانواده تشكيل نشده است، دادگاه مستقر در آن حوزه با رعايت تشريفات … رسيدگي در دادگاه خانواده با تقديم دادخواست و بدون رعايت ساير تشريفات آيين … مالي موضوع اين قانون، محكومٌ له پس از صدور حكم قطعي و تا پيش از شروع اجراي آن نيز مي تواند از … ها معرفي مي شوند امكان. پذير است. ثبت طالق رجعي منوط به انقضاي عده است.

پاسخ: بله با هماهنگی از قبل با دفتر ازدواج ۲۴۰ تهران، این مورد انجام پذیر است. … پرسش: آیا امکان ثبت ازدواج دائم بدون ثبت در شناسنامه هست؟ …. خوانده است و زوجیت بین شما باقیست و طی مراحل قانونی درنهایت حکم به ثبت ازدواج بدون اجازه پدر به زوجین می‌دهد. مدارک را بایستی در دادگاه ارائه نمایید و پس از اینکه قاضی رای داد و حکم قطعی …

و با شرط کردن عدم استمتاع (بهره گیری) جنسی در ضمن عقد ازدواج موقت می توان به … آیا می شود بدون اجازه پدر دختر باکره صیغه محرمیت خواند و قصد فقط و فقط دور بودن …

قول چهارم عکس این است؛ گفته‌اند در عقد منقطع احتیاج به اجازه پدر دارد، خودش … که ما یک عدد بگذاریم بگوییم ۹، ۱۳، ۱۸٫ آیا این بر اساس فقه شیعه امکان‌پذیر است؟ … عاقد، اگر بدون مجوز پزشک ۱۳ ساله را عقد می‌کرد، ۱۲ ساله را عقد می‌کرد، او را …. و آن طرف هم عاقل است که این می‌خواهد با او ازدواج کند، دادگاه می‌تواند حکم کند که …

با توجه به انقضای مهلت مقرر در ماده «۱» قانون مدنی و در اجرای مف ا د تبصره ماده «۱» … ماده۴ـ رسیدگی به امور و دعاوی زیر در صلاحیت دادگاه خانواده است: …. و تصویب رئیس قوه قضائیه به کنسولگری‌ها معرفی می‌شوند امکان‌پذیر است. …. هرگاه حکم طلاق از سوی زوجه به دفتر رسمی ازدواج و طلاق تسلیم شود، در صورتی که زوج …

حال سوالی که مطرح می شود آن است که آیا اجازه هر یک از پدر یا جد پدری برای ازدواج دختر … قانون مدنی ، ازدواج بدون رضایت پدر یا جد پدری در برخی از شرایط امکان پذیر است که … دختر با حکم دادگاه می تواند نسبت به ثبت ازدواج خود در دفترخانه اقدام نماید .

ازدواج با حکم دادگاه بدون اجازه پدر امکان پذیر است؟ اینجانب الیاس تمیمی ساکن شیراز هستم و شغلم طلبگی هست و مورد تایید رییس دفتر نهاد نماینده …

برچسب‌ها:, , , ,

فروشگاه مارکت سنتر