QOTA

سخنان ارزشمند،شیخ علامه امینی ـ عفو و گذشت

سخنان ارزشمند،شیخ علامه امینی ـ عفو و گذشت. 4 بازدید مذهبی در 21 ساعت. سخنان ارزشمند،شیخ علامه امینی ـ عفو و گذشت. کلمات کلیدی : شیخ علامه …

سخنان ارزشمند،شیخ علامه امینی ـ عفو و گذشت. 1 بازدید مذهبی در 20 ساعت. سخنان ارزشمند،شیخ علامه امینی ـ عفو و گذشت. کلمات کلیدی : شیخ علامه …

سالروز تولد مجری شبکه آی فیلم سعید شیخ زاده. 00:54 · سالروز تولد مجری شبکه آی … سخنان ارزشمند،شیخ علامه امینی ـ عفو و گذشت. 03:49 · سخنان ارزشمند،شیخ علامه …

علامه شیخ عبدالحسین امینی در سال 1320 هجری قمری در تبریز دیده به دنیا … و تتبعات مرحوم علامه امینی علاوه بر اینکه منجر به نگارش کتاب ارزشمند …

برای نیل بهاین مقصود باید عوامل موثر در تحکیم بنیان های این نهاد ارزشمند را شناسایی و برای … قرآن، عفو و بخشش، عومل تحکیم بنیان خانواده، روابط خانوادگی، آموزه دینی … امینی, فاطمه؛ اکبر خاکی و فاطمه بیگی، ۱۳۹۵، بررسی نقش عفو و گذشت در تحکیم بنیان خانواده در … ابن بابویه، محمد بن علی (شیخ صدوق)، الخصال، ترجمه: صادق .

وقتی سخن محقق طباطبایی به اینجا می‏رسید، لحن سیّد بزرگوار عوض می‏شد، سر. 1 ـ در باره مرحوم شیخ شیر محمد همدانی و تلاش‏های خستگی‏ناپذیر او در جهت حفظ و احیاء آثار … پدرش علامه سید میر حامد حسین (صاحب آثار ارزشمند وجاودانه همچون عبقات الانوار)، عموهایش: سید اعجاز … فصلی مشبع از عمر 66 ساله محدث نوری در سیر و سفر گذشت.

شيخ احمد اميني تبريزي،(1) پدر بزرگوار علامه اميني از عالمان با تقوا بود و مردم به ايشان همواره … از همان كودكي، وجود عبدالحسين از آيه‌هاي قرآن و سخنان والاي اميرالمؤمنين علی …… پس از گذشت چند سال از ورود ایشان حضرت آیه العظمی بروجردی (اعلی الله مقامه) در قم …… بعد از آن سماء الدوله ابن سینا را مورد عفو قرار داد و ‏او را به همدان باز گرداند .

همان کسی که حاصل تحقیقاتش شد بیست و دو جلد کتاب ارزشمند «الغدیر» که تا امروز … علامه امینی، در سن 16 سالگی (و یا 22 سالگی) راهی نجف شد.

الصحابة الکرام(۳جلد) اسم این کتاب را علّامه شیخ آقا بزرگ تهرانی انتخاب نمودند. … گوناگونی را انجام دادند و آثار ارزشمندی را از خود به یادگار گذاشتند از باب نمونه: … بخشی از آثار و تألیفات آیت الله ایزدی که بعد از فوت ایشان از درس ها و سخنرانی های نام …. را از محضر آیت الله شیخ مجتبی لنکرانی و علامه امینی صاحب الغدیر فرا گرفت.

کتاب ارزشمند «فرهنگ تاریخی زبان» اقتضای دوره‌ای است و پایگاه «دادگان زبان فارسی» … «شهداء الفضیله» از آیت‌الله علامه عبدالحسین امینی در تبیین بسامد عالمان شیعه شهید از …. آيت الله تسخيري در بخش ديگري از سخنان خود با تشريح و نقد نظريه هاي …. شکل گیری بابیه در بستر شیخیه بودکه توسط فردی به‌ نام شیخ احمد احسایی …

با این وصف خداوند متعال در این آیه علاوه بر اینکه عفو و بخشش آنحضرت را … کتاب ارزشمند شفاعت و عرفان … سرپرستی این سفر به عهده خود رهبر طریقت علامه دکترسید شیخ مختارهاشمی خواهد بود. ….. سخنرانی شیخ مجاهد و پیر مهاجر حضرت حاج سید شیخ محمدهادی هاشمی ره در مراسم …… عزیز الوجود حاج خلیفه احمد امینی(حاج کاکی) جهت آگاهی

زاده الله المتعالى القرب ….. شیخ سعدالدین حموى سوار بود و به رودخانه اى رسید و اسب از آب نمى گذشت ، امر …

من به تو و به پيامبران و آنچه از جانب تو آورده‌اند ايمان دارم، من سخن جدم ابراهيم …. برخاست و با گفتار بيهوده و سبك، مجلس را به هم زد، آن روز گذشت، پيامبر(صلي الله عليه و …… افراد مسلمين نمي‌تواند آن را انكار كند، علامه اميني صاحب كتاب ارزشمند «الغدير» اين …… من سزاوارترم به آنكه به او عفو كنم، زيرا ما اهل بيت كريم و غفور و رحيم هستيم.

ايشان کتاب الغدير را در 22 جلد تاليف و تدوين كرده‌اند، اما به علت مفقود شدن 11 جلد آن فقط نيمي از اين اثر ارزشمند در دسترس است.

زنده یاد علامه حاج شیخ عبدالحسین امینی، از جمله این مصلحان دلسوز بود که ارج آیین …. غرق شدن در مطالعه، مرا بکلی از گذشت زمان غافل به عنوان یکی از مهم ترین و پربارترین سفرهای … و تأثیر در آنان، و گاه نیز اقامه جماعت، ایراد سخنرانی تصور کنید، از محراب مسجد جامع تا بیرون مقبره … بزرگ شیعه در نجف، و مولف کتاب ارزشمند «الامام.

تولّد شیخ صدوق (به دعای امام زمان (علیه السلام)) … رستگاری فرزندان حضرت فاطمه (علیها السلام) (تشرّف آیت الله امین …. علامه نوری در «نجم الثاقب» نقل می کند که سید جعفر پسر آیت الله سید ….. روزی بر حسب اتفاق به بیابان رفته وهمان سخنان را با امام زمان (عج) می ….. پاسی از شب گذشت، ناگاه صدای در منزل بلند شد.

علامه امینی به خدمت آیه اللّه سید ابوالحسن اصفهانی می رود، ایشان را واسطه قرار می …. از کرامات امام حسینعليه‌السلام سخن به میان آمد، آیه اللّه امامی فرمودند: روزی آقای …… ۹) خطیب ارزشمند، ذاکر با اخلاص اهل بیتعليهم‌السلام مرحوم شیخ محمد مهدی …. پس از گذشت چهل سال هنوز نوارهای مقتل خوانی اش روزهای عاشورا و اربعین از رادیو …

من به تو و به پيامبران و آنچه از جانب تو آورده‌ اند ايمان دارم، من سخن جدم …. هم زد، آن روز گذشت، پيامبر(صلي الله عليه و آله) فرداي آن روز را نيز توسط …… آن را انكار كند، علامه اميني صاحب كتاب ارزشمند «الغدير» اين حديث را از …… دانم با او چه كنم، من سزاوارترم به آنكه به او عفو كنم، زيرا ما اهل بيت كريم و غفور و رحيم هستيم.

(5) و معتقد بود كه اعتراف به ندانستن بهتر از آن است كه آدمي سخن نادرست بگويد قاسم عمري …. (3) علامه اميني در كتاب گران سنگ الغدير، محمد بن ابي بكر را زاده حرم امن الهي و … (5) مورخ شهير مرحوم شيخ ذبيح الله محلاتي در زمينه مزبور مي گويد: (فضايل و ….. و بازپس گيري حقوق ستمديدگان و سخت گيري بر ستمكاران و عفو و گذشت از توده …

مرحوم شیخ طوسی و برخی دیگر از بزرگان رضوان اللّه علیهم به نقل از كافور …

شیعی نظیر «زادال‌معاد»، «تحفه‌الزائر» و «مرآه‌العقول» علامه …. آشتیانی۴۴، علامه امینی (صاحب الغدیر)۴۵، امام خمینی۴۶، و شهید مرتضی مطهری۴۷.

ابوعلی جعفری بارها دیده بود پدرزن و استادش، شیخ مفید، شب ها خیلی کم می خوابد و نیمه … این سخن ارزشمند استاد چنان در علامه اثر کرد که در مدت پنج سال اقامتش در نجف، روز و شب در …. وقتی دلیل ناراحتی ایشان را پرسیدند، آهی کشید و فرمود: «عمر ما گذشت و …… آیت اللّه بروجردی رحمه الله دوباره تکرار کرد: «از من بگذرید و مرا عفو کنید.

برچسب‌ها:, , ,

فروشگاه مارکت سنتر