QOTA

قرار دادن شمع دان نُه شاخه حنوکا در کنار دیوار ندبه1

منوره حنوکیا (به عبری: מנורת חנוכה) شمعدانی ۹ شاخه و یکی از نمادهای جشن هانوکای یهودیان است که … این شمعدان در مقابل شمعدان هفت شاخه‌ای است که در معبد سلیمان روشن می‌شد. شاخه نهم شمش یا شاخه خدمتکار نام دارد و شمعی که در آن قرار می‌گیرد برای روشن کردن هشت … از سال ۱۹۷۹ کاخ سفید هر ساله برنامه روشن کردن منورای هانوکا را انجام می‌دهد.

ملت اسرائیل و یهودیان جهان امشب نخستین شمع عید حنوکا (عید روشنائی) را که … در دو هزار و سیصد و چند سال پیش سرزمین اسرائیل در تصرف امپراطوری یونان قرار داشت. …. این پیراشکی که «سوفگانیا» نامیده می شود، در کنار شمعدان 9 شاخه، یکی از …

یکی با لباس فاخر به کنیسا آمده و دیگری لباس نه چندان گران قیمتی به تن دارد. … حنوکیا (חנוכיה) نام شمعدان هشت شاخه ای است که در جشن حنوکا (חנוכה Hanuka عید روشنائی) شمع ها را به روی آن قرار داده و بر می افروزند. … میان قوم یهود رواج دارد، روشن کردن دو عدد شمع در شامگاه روز جمعه، وپیش از غروب آفتاب و فرارسیدن شب شنبه مقدس است.

شهرک‌نشینان صهیونیست برای اولین بار از زمان اشغال الخلیل، شمعدان 9 شاخه ویژه جشن هانوکا را بر بالای مسجد ابراهیمی قرار دادند.

برچسب‌ها:, , ,

فروشگاه مارکت سنتر